Assortiment
Dit zijn de 10 meest favoriete rode wijnen van dit moment op mondovino.nl. Deze lijst is gebaseerd op de daadwerkelijke verkopen in de afgelopen drie maanden via onze website. De lijst wordt door de back-office continu up-to-date gehouden. Laat u inspireren en neem nu gerust zelf 'de proef op de druif'!
Zuid-Italië in een fles, dat is misschien wel de beste omschrijving van de Domiziano, het visitekaartje van het geliefde Puglia-domein Cantine Due Palme. Niet voor niets is deze heerlijk zwoele rode Italiaan al jaren onze bestverkochte rode huiswijn.
Getest door Hubrecht Duijker
"'t Is al jaren een soort baken van betrouwbaarheid, deze uit het Zuid-ltaliaanse Puglia afkomstige merkwijn..." Lees meer
Prachtige, volrode wijn. In de geur aroma's van rijp donker fruit, kruidigheid en luxe eikenhout. De smaak zet vol en zijdezacht in en heeft een lange finale. Combineert goed met kruidige gerechten zoals stoofschotels maar is ook als begeleider van een stukje kaas of worst heel geschikt.
Karaktervolle rosso uit Puglia
"Cantine Due Palme maakt nu ook een luxere variant Negroamaro. Deze geniet een extra opvoeding op nieuwe eikenhouten vaten en heeft net iets meer alcohol..." Lees meer
Biscardo Neropasso Rosso smaakt naar rijp rood fruit zoals kersen en pruimen. De wijn is vol en fluwelig in de mond, met zachte tannines in de afdronk. Drink deze zachte rode wijn op een temperatuur van 16-18°C.
Portugese rode wijn met een krachtig aroma van rijp rood fruit (bramen en bessen) en fijn eikenhout. De smaak is vol, aromatisch en aanhoudend. Heerlijk bij gegrild lams- of rundvlees, maar ook na de maaltijd.
Volwassen wijn, bescheiden prijs
"Toeval bestaat niet! De beschermheilige, schutspatroon, patroonheilige dan wel de icoon van Zwolle is: Sint-Michaël. De kleuren van Zwolle zijn blauw en wit..." Lees meer
Mooi fruitige, licht kruidige rode wijn met een verfijnde geur van kers, pruim, zwarte bes, zoethout en jeneverbes. De smaak is vol en soepel met puur fruit, verfrissende zuren en fijne tannine.
De man achter het succes van deze rode wijn is Bourguignon en Languedoc-expert Laurent Delaunay. Naast de vakkundige wijnmaker van deze wijn is hij ook verantwoordelijk voor de druivenselectie. Het resultaat is zo goed dat de pauselijke naam Pontificis het etiket siert, met een knipoog naar de beroemde Châteauneuf-du-Pape.
Warmte op de botten, de zon in het glas
"De Zuid-Franse zon in je glas! Een geslaagde knipoog naar de veelal veel duurdere Châteauneuf-du-Pape..." Lees meer
Krachtig zwart fruit, cassis, kersen, laurier, zwarte peper, koffie. Tannines zijn mooi rijp, goede zuren. Hier kan Bordeaux trots op zijn.
Serieus goede Bordeaux voor een "prix d'ami"
"Al meer dan tien jaar onze meest verkochte Bordeaux. Niet alleen vanwege zijn prijs vermoed ik, maar juist vanwege de verhouding prijs- en kwaliteit..." Lees meer
Heerlijk soepele, ronde Zuid-Italiaanse wijn. Helderrood van kleur, met een mild kruidig aroma en nuances van geconfijt rood fruit. De smaak zet soepel en evenwichtig in en eindigt licht fris en rond in de afdronk. Goed te combineren met licht gekruide schotels, pasta en pizza. Nu op dronk en goed houdbaar tot vier jaar na oogst.
Bulgaarse rode wijn met de geur van bramen en bessen. De smaak zet vol en zacht in en eindigt evenwichtig, met een kruidige en fruitige afdronk. Volle wijn, prima bij licht gekruide schotels van vlees of wild.
Krachtige Italiaanse rode wijn met de geur van kruiden, licht eikenhout en veel rijp rood fruit. De smaak is zacht en vol. Heerlijk bij geurige vlees- en pastaschotels of bij milde kazen.
Serieuze allemansvriend
"Terecht dat voor deze wijn wijnschrijvers 'omfietsen'. Heerlijke, sappige en vriendelijke Montepulciano. Zachte rode wijn 'gevuld' met kruidig kersenfruit, waardoor de wijn uitermate geschikt is voor buiten de maaltijd om, maar: hij is geweldig bij arrosticini - dat zijn lamsspiesjes van de grill..." Lees meer
Voordelen eigen account