Het wijnbedrijf Clemens Busch van Clemens en Rita Busch in Pünderich (Terrassenmosel) telt ongeveer 17 hectare wijngaard, waarvan 80% de status van Grosses Gewächs heeft. Dit zijn de beste droge witte wijnen van een door het VDP (Verband Deutscher Prädikatsweingüter) geclassificeerde Grosse Lage - van het hoogste niveau dus. De wijngaarden worden op biologisch-dynamische wijze beheerd, waarbij alles - en dat is erg bijzonder - met de hand wordt gedaan.
Clemens Busch behoort tot de absolute top van de Mosel en Duitsland. Bijna 100% van het portfolio bestaat uit riesling wijnen in al z'n verschijningen, van Sekt tot edelzoete Trockenbeerenauslese. De focus ligt ecther op het maken van (strak)droge riesling wijnen met een hoge mate van concentratie en verfijning
Volgens Perswijn Magazine is onze wijnwinkel Mondovino in Zwolle de (om)rit meer dan waard, maar u kunt uw Clemens Busch wijn nu ook veilig en makkelijk online kopen via onze webwinkel Mondovino.nl. Wij bezorgen aan huis via PostNL.
Aromatische Duitse witte wijn met de geur van rijp fruit en kruiden. De smaak is fris en elegant. Fraaie riesling, die uitstekend smaakt bij gepocheerde zoetwatervis of gevogelte in roomsaus.
De namen Clemens Busch en Marienburg zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Marienburg is de duizelingwekkende, complexe, historische wijngaard in Pünderich, halverwege de Mittelmosel en Terrassenmosel. De wijngaard wordt gezien als een van de belangrijkste terroirs van de Mosel.
Fraaie Duitse droge witte wijn met een subtiel aroma van citrus, lichte kruiden en bloemen. De smaak is elegant en frisdroog. Goed te combineren met visgerechten, asperges of gevogelte.
Elegante droge en mineraal verfijnde Riesling
"De wijngaarden liggen op steile heuvels aan de oevers van de zacht kronkelende Moezel. De hellingen bestaan voornamelijk uit (rode) leisteen en bevatten veel mineralen, wat de finesse van deze wijn ten goede komt..." Lees meer
Werkelijk briljante Moselriesling van biodynamische topproducent Clemens Busch. De druiven voor deze Großes Gewächs zijn afkomstig uit Falkenlay, een van de mooiste percelen in de wijngaard Marienburg gekenmerkt door grijs leisteen.